Пошук
09 Чер 17

Щодо питання реєстрації місця проживання новонародженої дитини

Постановою Кабінету Міністрів України №207 від  02.03.2016 року затверджено Правила реєстрації місця проживання (надалі Правила) та Порядку передачі органами реєстрації інформації до Єдиного державного демографічного реєстру.

       Відповідно до пункту 3 Правил реєстрації/зняття з реєстрації місця проживання/перебування здійснюється виконавчим органом сільської, селищної або міської ради, сільським головою (у разі коли відповідно до закону виконавчий орган сільської ради не утворено) (далі – орган реєстрації) на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці, на яку поширюється повноваження відповідної сільської, селищної або міської ради.

      5. Правил передбачає, що батьки або інші законні представники зобов’язані реєструвати місце проживання новонародженої дитини протягом трьох місяців з дня державної реєстрації її народження.

      6. У разі коли особа не може самостійно звернутися до органу реєстрації, реєстрація може бути здійснена за зверненням її законного представника або представника на підставі довіреності, посвідченої в установленому законом порядку (далі – представник).

      7. Реєстрація місця проживання здійснюється тільки за однією адресою. У разі коли особа проживає у двох і більше місцях, вона здійснює реєстрацію місця проживання за однією з цих адрес за власним вибором. За адресою зареєстрованого місця проживання з особою ведеться офіційне листування та вручення офіційної кореспонденції.

       8. Документи для здійснення реєстрації/зняття з реєстрації місця проживання/перебування особи подаються до органу реєстрації (у тому числі через центр надання адміністративних послуг) з урахуванням вимог Закону України «Про адміністративні послуги».

      За бажанням батьків чи одного з них документи для реєстрації місця проживання новонародженої дитини можуть бути подані через органи державної реєстрації актів цивільного стану під час проведення державної реєстрації народженої дитини.

      Реєстрація місця проживання новонародженої дитини може здійснюватись також через органи соціального захисту населення на підставі даних, що зазначив законний представник, з яким постійно проживає дитина, у заяві про призначення допомоги при народженні дитини.

 

      Відповідно до пункту 20 Правил у разі подання документів необхідних для реєстрації місця проживання новонародженої дитини, через органи державної реєстрації актів цивільного стану уповноважений працівник перевіряє належність документа, що посвідчує особу батьків (усиновлювачів) або інших законних представників дитини, та документа, що підтверджує повноваження особи як законного представника, особі , яка його надала, їх дійсність, правильність заповнення заяви про реєстрацію місця проживання, наявність документів, необхідних для реєстрації місця проживання дитини, про що ним робиться відповідний запис у цій заяві.

      Отже, батьки або інші законні представники, мають можливість вибрати  той варіант реєстрації новонародженої дитини, який для них кращий і комфортніший.

9:54   1787 переглядів